Přejít k hlavnímu obsahu

Road tour ZLINNOVATION po kraji ukončena v Holešově

Dne 28. listopadu 2023 proběhlo poslední letošní setkání členů a hostů tvořící inovační ekosystém našeho kraje. Setkání platformy ZLINNOVATION po Valašských Kloboukách a Kunovicích zavítalo do holešovské strategické průmyslové zóny. Do sídla Industry Servisu ZK zavítali členové platformy spolu s náměstkem hejtmana Zlínského kraje panem Lubomírem Traubem. Ten mluvil o potenciálu strategické zóny, která se stává lukrativní adresou pro nové investory. Za město Holešov svou účastí a vystoupením podpořil rozvojová témata regionu starosta města pan Milan Fritz, mezi dalšími organizacemi byli zástupci klastrů, CzechInvestu, hospodářské komory, města Zlín, WEB3Hub centra, Klubu podnikatelek Zlínska, Energetické agentury ZK, organizace podporující podnikání nebo organizátorem akce a celé platformy společností Technologické inovační centrum.

Mezi projednávanými tématy akce byl rozvoj holešovské zóny, energetika v kraji, nové programy voucherů asistence pro podporu strategických projektů v kraji a možnosti podpory startupů prostřednictvím nově vyhlášených výzev. Účastníci setkání si také prohlédli zónu a navštívili provoz jedné ze zasídlených firem zóny, která zaměstnává zhruba 140 zaměstnanců, společnost POKART.

„Platforma ZLINNOVATION sdružuje instituce a organizace, které se věnují rozvoji území, podnikatelských aktivit nebo cílí na podporu inovací, vědy a výzkumu ve Zlínském kraji. Jelikož jsou členové platformy z celého kraje, rozjeli jsme se za nimi rok po regionu, abychom si sdíleli informace, ale také poznali inovační infrastrukturu daného místa. Celková nabídka služeb pro podnikatele a firmy, školy či studenty, které v součtu naší členové vytváří a nabízí, přesahuje 115 různých služeb.“ Vysvětluje Martina Běťáková, RIS3 ambassadorka z Technologického inovačního centra.

Více informací na www.zlinnovation.cz