Přejít k hlavnímu obsahu

JAK VYFOTIT DOBROU FOTKU MOBILEM

Klub podnikatelek ze Zlínska

AKCE PRO VEŘEJNOST!

Účastníci se naučí základní fotografické znalosti, jak funguje fotoaparát, základy kompozice a uvidí praktické příklady focení.
V rámci workshopu budeme pracovat především s produktovou a reportážní fotkou. 

Proč přijít?

Ke svému podnikání všichni potřebujeme dobré fotografie. Všichni jsme se už určitě dostali do situace, kdy potřebujeme vytvořit leták, přidat fotku na web, ale nechceme brát fotky z fotobanky, protože si přejeme, aby náš marketing byl autentický. Taková situace vyžaduje fotografie z vlastní dílny. Jednoduše často potřebujeme fotografie, které nás a naše podnikání přesně vystihnou.
Dost možná používáte profesionální fotografie, ale s profesionálem se potkáte jen čas od času, takže taková zásoba fotek je omezená a vy potřebujete sdílet a prodávat během celého roku. Zároveň vám ale nevyhovuje nevyváženost profi fotek a těch vlastních, dokumentačních. Máte pocit, že je rozdíl příliš znatelný a přejete si tu nerovnováhu vylepšit.

Jsou situace, kdy máte nový produkt a přejete si s ním už do vyjít do světa. Váš profesionální fotograf nemá čas, nebo vy jednoduše nemáte trpělivost. Nebo naopak se jedná o zboží, které na profi fotografa prostě nemůže čekat, např. kvůli trvanlivosti.

Ke svému podnikání používáte denně sociální sítě a stále bojujete s nedostatkem kvalitních fotek. Často si nevíte rady, jak fotku upravit.

Z vaší dílny vychází skvělý produkt, tak to přece nechcete fotkou špatné kvality „zabít“.
Společně si ukážeme, jak na to. Jak se posunout v produktové fotografii bez drahého profi vybavení.

Netvrdíme, že z vás bude hned profesionál, ale rozhodně se nebudete muset za své fotky stydět.

OBSAH:

– naučíme se používat základní funkce fotoaparátu na mobilu
– kurz je určen pro začátečníky, vezmeme to všechno pěkně od začátku – vysvětlíme si základní fotografické pojmy, abychom si dobře rozuměli
– projdeme společně oblast fototechniky, naučíme se ovládat fotoaparát v mobilu a procvičíme si pojmy jako expozice a kompozice
– největší část je věnována praxi, zde se budeme podrobněji věnovat fotografii, zejména produktové a reportážní. Vyzkoušíme si vyfotit konkrétní produkt, na místě si ukážeme rychlou úpravu fotografie

– vyzkoušíme si práci se světlem
– ukážeme si základní výbavu, která je vhodná pro každého, dostanete přímo tipy na nákup cenově dostupných pomůcek, které využijete ve své práci
– naučíme se jednoduchou a efektní úpravu fotek
– zjistíme, jak fotografie třídit a jak s nimi pracovat, jak ji správně odeslat, aniž by se snížila její kvalita
– vyřešíme věčný problém, jak fotku najít, když s ní potřebujeme pracovat
– zaměříme se také na to, jak vypadat na fotce líp a jak fotku nedeformovat
– bude samozřejmě prostor pro individuální dotazy

Co s sebou?

– mobil, se kterým jste zvyklí pracovat nebo který budete používat právě k focení i v budoucnu
– nabíječku, pokud se vám bude hodit
– vlastní produkt, se kterým budete během workshopu pracovat (do poznámky při registraci, prosím, uveďte, jaký předmět si přinesete)

15. března
8.30
Naše Dílna, Zálešná I 4057, Zlín

Kontaktní osoba

Mgr. et Mgr. Zdenka Barošová
Klub podnikatelek ze Zlínska

Mgr. et Mgr. Zdenka Barošová

+420777010447 barosova@csr-zlin.cz